HomeAktuale

K.B.I. Bujanoc: Në xhami 10 minuta para Bajramit

Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc ka publikuar rekomandimet lidhur me festën e Kurban Bjaramit. Në pikat kryesore të rekomandimeve që i refer

Bujanoci dhe Kamenica thellojnë bashkëpunimin
Arrihet marrëveshja: Nevzad Lutfiu pritet të zgjidhet kryetar i KKSH-së
(Mos)konstituimi i kuvendit nê Preshevë, reagon Memeti


Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc ka publikuar rekomandimet lidhur me festën e Kurban Bjaramit.
Në pikat kryesore të rekomandimeve që i referohen situatës dhe masave epidemiologjike është prezenca në xhami jo më tepër se 10 minuta para faljes së namazit të Bajramit, shkruan FOLonline.
Poashtu kërkohet mbajtja e distancës së nevojshme, përdorimi i maskave mbrojtëse si dhe mënyra e vizitës tek familjarët gjatë festës.

Këto janë rekomandimet e KBI në Bujanoc:

NJOFTIMRreth masave të festës së ditës së Kurban BajramitKëshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc njofton opinionin në…

Gepostet von KBI-Bujanoc.com am Mittwoch, 29. Juli 2020

COMMENTS