HomeAktuale

Arifi- Hotit: A po na leni nën mëshirën e Serbisë?!

Kryetari i komunës së Preshevës, njëkohësisht edhe i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi, ka mbetur i zhgënjyer me raportimin e kryeministrit

PVD organizon zgjedhje të brendshme në të gjitha nivelet
Nesër fillon shpërndarja falas e librave nga Shqipëria
Vetëm Open Balkan dhe autostrada Luginë-Prishtinë që na shpëton paksa


Kryetari i komunës së Preshevës, njëkohësisht edhe i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi, ka mbetur i zhgënjyer me raportimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, në parlamentin e RKS lidhur me dialogun me Serbinë.
Përmes një letre, njeriu i parë i komunës së Preshevës i’a ka përmendur një sërë faktesh shefit të qeverisë kosovare që dëshmojnë se Lugina po anashkalohet në bisedimet e Brukselit, shkruan FOLonline.
Me këtë rast, Arifi i ka parashtruar një mori pyetjesh duke i’a përmendur Hotit se „ do të mbani përgjegjësi morale, politike e kombëtare“.

Përmbajtja e plotë e letrës:

I nderuar kryeministër Hoti,Në paraqitjen tuaj në Parlament, ku qartësuat përceptimin dhe platformën tuaj për…

Gepostet von Shqiprim Arifi am Mittwoch, 29. Juli 2020

COMMENTS