HomeNë fokus

Flamuri i Serbisë tek lapidari i dëshmorit në Konçul (video)

  Persona te panjohur kanë vendosur flamurin e Serbisë në shtizën e lapidarit të dëshmorit të parë të UÇPMB-së, Fatmir Ibishi, në hyrje të

Pasivizimi i adresave në Luginë: Cakaj kërkon përfshirjen e Këshillit të Evropës
Jon Daliu, talenti që po shkëlqen në KF Tërnoci  
Arifi: Çfarë po bënë Serbia në Kosovë, e çfarë Kosova në Luginë?

 

Persona te panjohur kanë vendosur flamurin e Serbisë në shtizën e lapidarit të dëshmorit të parë të UÇPMB-së, Fatmir Ibishi, në hyrje të fshatit Konçul.

Lajmin me anë të një video paraqitje e bëri publik zv/kryetari i Bujanocit, Shqiprim Musliu, transmeton FOLonline.

Këtë akt, Musliu e ka quajtur provokim të rëndë dhe i ka bërë thirrje faktorit ndërkombëtarë që të jetë më vigjilent me Luginën.

Musliu me bashkëfshatarët e Konçulit më pas kanë hequr flamurin serb nga shtiza duke e rikthyer flamurin kombëtar shqiptar.

Paraqitja e Musliut (vodeo):

https://www.facebook.com/shipipimi/videos/3981250101918076/

 

COMMENTS