HomeSport

Ende nuk ka datë se kur mund të rikthehet La Liga

Një vendim se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë është anuluar nga një takim i mbajtur mes Federatës së Futbollit të Spanjës dhe Asociacionit të

Mlladosti kthehet me 11 copa në Bosilegrad
Bashkëvendasit në mbështetje të Shefatit në Beograd, në mesin e tyre edhe kryetari Arifi
Tërnocasi Samir Ramizi le Xamaxin për Winterthurin

Një vendim se kur mund të rikthehet futbolli në Spanjë është anuluar nga një takim i mbajtur mes Federatës së Futbollit të Spanjës dhe Asociacionit të Futbollistëve.

Ka një frikës se sezoni 2019/20 mund të mos kompletohet shkaku i coronavirusit që ka shpërthyer në masë të madhe në shtetin spanjoll.

Nga La Liga insistojnë se futbolli duhet të vazhdojë, derisa ndeshjet të zhvillohen me dyer të mbyllura dhe lojtarët të testohen pas çdo ndeshjeje.

(Photo by David Ramos/Getty Images/Guliver)

Mediat në Spanjë raportojnë se ende nuk ka ndonjë datë zyrtare se kur mund të rikthehet futbolli, derisa stërvitjet e lojtarëve mund të fillojnë nga muaji i ardhshëm.

Ata kishin planifikuar që të riktheheshin më 14 prill me stërvitjet, mirëpo një gjë e tillë nuk ishte e mundur dhe tani duhet të presin një datë tjetër.

Qeveria spanjolle dëshiron të sigurohet se nga ndeshjet mos të rrezikohet shëndeti edhe i qytetarëve të tjerë, pasi infektimi mund të bartet më pas nga lojtarët.

COMMENTS