HomeKoronavirusi

Edhe 10 raste me koronë në Bujanoc, tërnocasit mos të shërohen vet

Gjatë 48 orëve të fundit në komunën e Bujanocit janë shënuar edhe 10 raste të reja me virusin korona, duke e rritur kështu numrin e të infektuarve n

Arbër Pajaziti, zëvendës Kryetar i Alternativës Për Ndryshim
Pajaziti për konkursin për pranimin e policëve të rinj: Nuk mund të kërkojnë vota ata që për 20 vjet në pushtet nuk e ruajtën policinë multietnike
Mustafi: Shqiptarët më të diskriminuar se para një dekade


Gjatë 48 orëve të fundit në komunën e Bujanocit janë shënuar edhe 10 raste të reja me virusin korona, duke e rritur kështu numrin e të infektuarve në 140.
Këto të dhëna portalit Bujanovaçka ja ka konfirmuar drejtoresha e shtëpisë së shëndetit, Lela Jovanoviq.
Sipas saj numri më i madh i të infektuarve janë nga qyteti, Tërnoci dhe rrethi i Klenikit.
Ajo u ka bërë thirrje sidomos banorëve të Tërnocit që mos të shërohen vet por të paraqiten tek profesionistët shëndetësorë.
Jovanoviq ka pasur vërejtje edhe në ditën e sotme të tregut, ngase sipas saj nuk po respektohen masat e nevojshme.

COMMENTS