HomeNë fokus

Cakaj takon Kamberin

Kryediplomati shqiptar, Gent Cakaj, ka takuar në Tiranë deputetin popullor, Shaip Kamberi. Lajmin e bëri publik vet Cakaj duke paralajmëruar ndërma

Arifi takon drejtorët e shkollave
Arifi: Nga nesër puna fillon në ora 7:00
Arifi pritet nga kryeministri Kurti

Kryediplomati shqiptar, Gent Cakaj, ka takuar në Tiranë deputetin popullor, Shaip Kamberi.
Lajmin e bëri publik vet Cakaj duke paralajmëruar ndërmarrjen e disa iniciativave ndërkombëtare rreth Luginës dhe realizimin e disa projekteve në terren.

Postimi i ministrit Cakaj:

Edhe një takim shumë i dobishëm me një prej përfaqësuesve të dalluar politik të Luginës së Preshevës, z. Shaip Kamberi !
Biseduam edhe për ndërmarrjen e disa veprimeve shtesë për rritjen e ndjeshmërisë ndërkombëtare lidhur me procesin e fshirjes së adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Po ashtu, shprehëm shqetësimin e thellë për një numër procesesh gjyqësore ndaj shqiptarëve, vetëm e vetëm për shkak të përdorimit të hapur të simboleve kombëtare.
Shihemi së shpejti me disa projekte konkrete në mbështetje të Luginës së Preshevës ❤…

COMMENTS