HomeSport

Tërnocasi Samir Ramizi le Xamaxin për Winterthurin

Mesfushori tërnocas, Samir Ramizi, pas katër vjetësh të kaluara në ekipin “kuqezi” të Xamax Neuchatel do të luaj tani në Winterthur. 29 vjeçari Ram

Shtyhen zgjedhjet në KF “ Tërnoci “, Kuvendi i ri zgjidhet më 30 gusht
Shënon Taipi në fitoren e Skënderbeut ndaj Partizantit
Zyrtare! Shqiprim Taipi është futbollist i Kukësit


Mesfushori tërnocas, Samir Ramizi, pas katër vjetësh të kaluara në ekipin “kuqezi” të Xamax Neuchatel do të luaj tani në Winterthur.
29 vjeçari Ramizi nënshkroi një kontratë dy vjeçare për Winterthur i cili bënë gara në Ligën e Dytë zviceriane.
Në katër sezone të kaluara tek Xamax, Ramizi që mbante fanelën me nr. 8 ka luajtur 124 ndeshje në ligë dhe ka shënuar 18 gola.

COMMENTS