HomeSport

Taipi i sjell fitoren Shafhauzenit ( video )

Tërnocasi, Gjelbrim Taipi, ka qenë lojtari kyç në fitoren e djeshme të ekipit të tij Shafhauzen ndaj Kiasos. Ai shënoi dy gola të mrekullueshëm dhe

Zbuten masat në Bujanoc: Nga nesër gastronomia punon deri në 23:00, tregu edhe këtë javë i mbyllur
“ Arka “ – romani i ri i Nexhat Sadullahut
Sa peshojnë tre deputetë shqiptarë në Parlamentin e Serbisë?!


Tërnocasi, Gjelbrim Taipi, ka qenë lojtari kyç në fitoren e djeshme të ekipit të tij Shafhauzen ndaj Kiasos.
Ai shënoi dy gola të mrekullueshëm dhe bëri paraqitje brilante në fitoren 2-1.
Golin e parë e shënoi në minutën e 66 pasi që pranoi një asist dhe me goditje precize e çoi topin në rrjetën e kundërshtarit.
Kur mendohej se ndeshja do të shkojë në barazim, në minutën e 81, Taipi në mënyrë fantastike ekzekuton goditjen e dënimit duke i sjellur fitoren ekipit të tij.

Momentet interesante të ndeshjes dhe golat e Taipit ( video, faqja zyrtare e klubit:

Hier noch die Zusammenfassung der gestrigen Partie FC Schaffhausen – F.C. Chiasso 1905. ⚽️

Gepostet von FC Schaffhausen am Dienstag, 23. Juni 2020

COMMENTS