HomeShoqëri

Shqipëria ofron libra për nxënësit shqiptarë në Serbi

Republika e Shqipërisë do të ofrojë libra për nxënësit shqiptarë që ndjekin arsimin parauniversitar në Serbi, shkruan FOLonline. Kjo u bë e ditur p

Mlladosti kthehet me 11 copa në Bosilegrad
Kamberi: Ja pse votova kundër Qeverisë së re
Përshtypjet e kryetarit të KKSH-së për festivalin „Mirëdita-Dobar dan“


Republika e Shqipërisë do të ofrojë libra për nxënësit shqiptarë që ndjekin arsimin parauniversitar në Serbi, shkruan FOLonline.
Kjo u bë e ditur përmes publikimit të një video materiali në Facebook nga ana e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, dhe ministres së arsimit, Besa Shahini.

📚 LIBRA SHKOLLORË SHQIP për shqiptarët në Serbi për arsimin parauniversitar. Shumë më pranë shqiptarëve të Luginës me qëllim ofrimin e arsimit sa më cilësor në gjuhën shqipe❤️👐🏿

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 20. August 2020

Në vazhdën e punëve të mira gjatë 2020-tës është edhe ndihma konkrete ndaj shqiptarëve në Serbi duke i mbështetur me…

Gepostet von Besa Shahini am Donnerstag, 20. August 2020

COMMENTS