HomePolitikë

PVD opozitë në përbërjën e re parlamentare në Serbi

Partia për Veprim Demokratik ka vendosur që në përbërjen e re parlamentare në Serbi të dalë nga zgjedhjet e 21 qershorit deputeti i saj të qëndrojë

Krejt çka ndodhi sot në selinë e PD-së
NËSE KY NJERI NUK DO EKZISTONTE, DO DUHEJ SHPIKUR
Deri të hënën gjithçka gati e mbyllur


Partia për Veprim Demokratik ka vendosur që në përbërjen e re parlamentare në Serbi të dalë nga zgjedhjet e 21 qershorit deputeti i saj të qëndrojë në opizitë.
Kështu ka vendosur kryesia e këtij subjekti politik në mbledhjen e fundit duke kërkuar edhe nga dy deputetët tjerë shqiptarë të subjekteve tjera politike ta bëjnë të njejtën gjë, transmeton FOLonline.
Përmes një kumtese për opinion, PVD ka verësuar se edhe përkundër parashtrimit të kërkesave në drejtim të presidentit Aleksandar Vuçiq, Beogradi zyrtar nuk ka treguar gatishmëri dhe seriozitet për zgjidhjen e problemeve në Luginë.

Kumtesa e plotë e PVD-së:

KUMTESË E KRYESISË SË PARTISË PËR VEPRIM DEMOKRATIKKryesia e Përgjithshme e Partisë për Veprim Demokratik, gjatë ditës…

Gepostet von Partia për Veprim Demokratik am Donnerstag, 1. Oktober 2020

COMMENTS