HomeNë fokus

Kryeparlamentari Konjufca takon Arifin dhe Bajramin

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në shoqëri edhe të deputetit popullor, Argjent Bajrami, janë pritur në Prishtinë nga kryeparlamen

Zgjedhjet përsëriten në një vendvotim në Preshevë, ankesa për dy vendvotime në Bujanoc
Kryetarët e bashkive shqiptare takohen në Gjakovë, Bujanoci prezantohet nga Arifi
Pajaziti ironizon me praktikën profesionale

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në shoqëri edhe të deputetit popullor, Argjent Bajrami, janë pritur në Prishtinë nga kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca.

Për agjendën e bisedës kryetari Arifi ka shkruar:

Bashkë me deputetin e Shqiptarëve në Serbi, Argjend Bajramin sot takuam kryetarin e sapozgjedhur të Kuvendit të Republikës së Kosovës z. Glauk Konjufca.

  1. Konjufcën fillimisht e urova për zgjedhjen e tij në krye të kuvendit dhe rezultatin e fituar në zgjedhjet e fundit. Ndërsa theks të veçant të këtij takimi kishim kërkesat tona drejtuar Republikës së Kosovës 🇽🇰për Shqiptarët e Luginës së Preshevës:
  2. Fondin Kombëtar të Solidaritetit
  3. Përfshirja e Luginës së Preshevës në dialogun Prishtinë-Beograd.

Zgjedhja e z. Konjufcës në organin më të lartë legjislativ është shpresë për proceset demokratike të Kosovës e që do të shërbej gjithashtu për stabilitetin politik në Republikë 🇽🇰

COMMENTS