HomeSport

BBC zbulon datën kur do të rikthehen ndeshjet në Premier League

Klubet e Ligës Premier kanë filluar të kthehen në stërvitje. dhe pretendohet në kthim më 8 qershor. Lojtarët e Arsenalit, Brighton dhe Ëest Ham Uni

Tërnoci synon tre pikë në ndeshjen e parë para publikut vendës
KF “ Tërnoci “ do të bëhet me kryesi të re
Tërnoci “ demolon “ Pavllovcin

Klubet e Ligës Premier kanë filluar të kthehen në stërvitje. dhe pretendohet në kthim më 8 qershor.

Lojtarët e Arsenalit, Brighton dhe Ëest Ham United morën pjesë në seanca stërvitore individuale në komplekset e tyre sportive të hënën, ku u aplikua masa e distancave sociale.

“BBC Sport” shkruan se klubet do të rikthehet në stërvitje më 18 maj, ndërsa Premier League pritet të startojë më 8 qershor.

Plani, i cili njihet si ‘Project Restart’, lejon që elita e futbollit anglez të përfundojë në fund të korrikut dhe ekipet të luajnë në garat e UEFA-së.

Ndeshjet e mbetura do të luhen me dyer të mbyllura.

COMMENTS