1 2 3 18 10 / 174 POSTS
Krerët institucional të Bujanocit në përkrahje të Thaçit dhe Veselit

Krerët institucional të Bujanocit në përkrahje të Thaçit dhe Veselit

Kryetari i konunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, dhe ai i Kuvendit Komunal, Adnan Salihu, me anë të një deklarate të përbashkët kanë shprehur shqetës [...]
Përgjigja e APN-së për PD-në: Pa marrëveshje PD-PVD, edhe bisedat më janë të pakuptimta

Përgjigja e APN-së për PD-në: Pa marrëveshje PD-PVD, edhe bisedat më janë të pakuptimta

Alternativa për Ndryshim në Bujanoc i’u është përgjigjur Partisë Demokratike me anë të një letre, gjë që kjo e fundit kishte kërkuar gjatë takimit të [...]
Nis takimi i tretë në PD, a do të arrihet sot Marrëveshja për koalicion ?

Nis takimi i tretë në PD, a do të arrihet sot Marrëveshja për koalicion ?

Në selinë e Partisë Demokratike në Bujanoc ka nisur takimi i tretë midis delegacioneve të subjekteve politike shqiptare. PD si nikoqire, PVD, LPD, [...]
Heqni dorë nga përqindja e pushtetit, jepni të tërin partisë fituese

Heqni dorë nga përqindja e pushtetit, jepni të tërin partisë fituese

Bisedimet që po zhvillohen mes partive politike shqiptare për formimin e qeverisjes së ardhshme lokale, qysh në takimin e dytë, u shndrruan në nda [...]
Nesër përsëritja e zgjedhjeve parlamentare në 9 vendvotime në Bujanoc, liderët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive

Nesër përsëritja e zgjedhjeve parlamentare në 9 vendvotime në Bujanoc, liderët bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive

  Komisioni Republikan Zgjedhor ka vendosur që nesër, më 1 korrik, në disa qendra votimi në Serbi të përsëriten zgjedhjet parlamentare, në mes [...]
Koalicioni gjithpërfshirës ndërshqiptarë në Bujanoc, afër apo larg ?

Koalicioni gjithpërfshirës ndërshqiptarë në Bujanoc, afër apo larg ?

Foto: lajmial.com Partia Demokratike-PD, në cilësinë e fituesit të zgjedhjeve lokale në Bujanoc, sot ishte nikoqire e raundit të dytë të takime [...]
Komplikime rreth formimit të koalicionit qeverisës në Bujanoc

Komplikime rreth formimit të koalicionit qeverisës në Bujanoc

Java e parë pas zgjedhjeve të 21 qershorit kaloi në shenjë të çertifikimit të rezultateve, takimeve formale dhe joformale midis subjekteve politike [...]
Poshtërimi i Shtëpisë së Bardhë

Poshtërimi i Shtëpisë së Bardhë

Autor: Baton Haxhiu Është e kotë të fantazojmë. Por, në këtë shekull, dhe në të kaluarin, fitoret kanë qenë të Shteteve të Bashkuara të Ameri [...]
Behluli: Serbia i paraqet aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit si fitore (video)

Behluli: Serbia i paraqet aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit si fitore (video)

  Bisedë për Klan Kosova rreth reflektimeve në Serbi të propozim aktakuzës për Thaçin dhe Veselin Drejtor i Televizionit Spektri në Buj [...]
Krejt çka ndodhi sot në selinë e PD-së

Krejt çka ndodhi sot në selinë e PD-së

Fituesi i zgjedhjeve të 21 qershorit, Partia Demokratike -PD, sot kishte hapur dyert për subjektet politike shqiptare për takime konsultative lidh [...]
1 2 3 18 10 / 174 POSTS